Collection: Online Store

Thank you for choosing to shop local

Take note of the following when continuing to place your order in the Cart.

NOTE: Please check our 'Services and Delivery Areas' when placing an online order - you can find this information in our menu - service and delivery areas

In your Cart, please ensure you mark the correct fee which will apply to your order.

- Collection of a fresh produce order (fruit and vegetables only) at our pop up shop is FREE.

- Home delivery of fresh produce only is just $3.50 fee

- Home delivery and Collection of orders which include an East Coast Village Providore order will incur a service fee of $10.

Produce inquiries - Ash 0427 711 424

110 products
  • Banana
    Banana
    Regular price
    $0.99
    Sale price
    $0.99
    Unit price
    per 
  • Broccoli
    Broccoli
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Unit price
    per 
  • Avocado (hass)
    Avocado (hass)
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Unit price
    per 
  • Capsicum
    Capsicum
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Unit price
    per 
  • Carrots
    Carrots
    Regular price
    $2.20
    Sale price
    $2.20
    Unit price
    per 
  • Zucchini
    Zucchini
    Regular price
    $2.30
    Sale price
    $2.30
    Unit price
    per 
  • Potato (sweet)
    Potato (sweet)
    Regular price
    $2.25
    Sale price
    $2.25
    Unit price
    per 
  • Cucumber
    bitterfree
    Regular price
    $1.05
    Sale price
    $1.05
    Unit price
    per 
  • Sourdough
    Sourdough
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Unit price
    per 
  • Mushroom
    mushroom cup (white)
    Regular price
    $3.72
    Sale price
    $3.72
    Unit price
    per 
  • Free Range Eggs
    Free Range Eggs
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Unit price
    per 
  • Watermelon
    Watermelon
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Unit price
    per 
  • Cauliflower
    Cauliflower
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Unit price
    per 
  • Beans (green)
    Beans (green)
    Regular price
    $3.75
    Sale price
    $3.75
    Unit price
    per 
  • Cherry Tomato
    Cherry Tomato
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Unit price
    per 
  • Strawberry 250g
    Strawberry 250g
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $5.50
    Unit price
    per 
  • Corn (cob single)
    Corn (cob single)
    Regular price
    $2.20
    Sale price
    $2.20
    Unit price
    per 
  • Spinach (baby)
    Spinach (baby)
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $3.60
    Unit price
    per 
  • Lettuce (iceberg)
    Lettuce (iceberg)
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
  • Tomato
    Tomato
    Regular price
    $3.45
    Sale price
    $3.45
    Unit price
    per 
  • Onion (brown)
    Onion (brown)
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Unit price
    per 
  • Lemon
    Lemon
    Regular price
    $1.20
    Sale price
    $1.20
    Unit price
    per 
  • Grapes (green)
    Grapes (green)
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
  • Garlic
    Garlic
    Regular price
    $1.90
    Sale price
    $1.90
    Unit price
    per